ציוד מתקדם מאפשר לנו לבצע פעולות מדויקות ביעילות רבה. מכשירי מדידה לוקחים חלק מרכזי בתהליכי ייצור מוצרים ומבטיחים רמת דיוק מקסימלית ובעצם את איכות אותם מוצרים, בעזרת מכונות חריטה בלייזר ניתן לחרוט על שלל חומרי גלם במהירות ותוך שליטה מלאה על עומק החריטה כדי לקבל את הסימון הרצוי, מכונות מתיחה בוחנות חוזק, ויש כמובן עוד סוגים רבים של ציוד ריגול חיוני. סוג אחד כזה הוא מכשור לבדיקות שמבצעים חוקרים פרטיים, והמידע כאן בעמוד מתמקד בו.

מכשירי האזנה רגישים

קטגוריה נפוצה אחת של מכשירים שכל חוקר צריך היא מכשירי האזנה. זוהי קטגוריה רחבה מאוד עם שלל מוצרים. כך לדוגמה יש מכשירים זעירים שמאפשרים להאזין לשיחות טלפון. דוגמה נוספת היא מכשירים ייעודיים להאזנה למתרחש בגני ילדים במטרה למנוע את התופעה הנוראית של התעללות בפעוטות (אחרי שלמרבה הצער נחשפנו למקרים קשים ולכתבי אישום חמורים נגד גננות, הורים מן הסתם רוצים לגלות אחריות ולדעת מה מתרחש בין כתלי המקום שבו שוהים הילדים מדי יום). כמו כן ישנם מכשירי האזנה שמיועדים להתקנה בכלי רכב, והמכנה המשותף לכולם הוא המידות הזעירות של המכשירים כך שאפשר להסוות אותם.

מכנה משותף נוסף הוא בקרת ייצור מחמירה, שהכרחית כדי שהשמע יהיה איכותי. בהתאם מומלץ לרכוש רק ציוד שיוצר במפעלים עם ציוד בדיקה אלקטרוניקה מתקדם ויכולת להבטיח וגם לקיים תפקוד אופטימלי של כל מכשיר האזנה.

מכשירי מעקב לכלי רכב

עוד קטגוריה חשובה היא מכשירים שמטרתם היא לאפשר מעקב אחרי כלי רכב מסוים. את המכשיר הקטן מאוד מצמידים לרכב במקום נסתר, ומאותו רגע ניתן לדעת בדיוק איפה נמצא אותו רכב בכל נקודת זמן. מכשירים אלה מבוססים על GPS משוכלל וגם על מגנט עוצמתי שמבטיח היצמדות לרכב לאורך כל משך הפעולה של המכשיר (שיכול להגיע למספר חודשים). עוד דגש חשוב הוא חיישנים חכמים שמפעילים את המכשיר רק כשהרכב בתנועה, כדי לחסוך בזמן סוללה (כך שהמכשיר ימלא את ייעודו לפרק זמן ארוך ככל האפשר). בהתאם כל רכיב במכשירי המעקב האלה נבחן באמצעות מכשירי מדידה ובקרה מתקדמים, והתוצאות בהתאם.

מצלמות נסתרות זעירות

עוד כלי עבודה יעיל עבור כל חוקר הוא מצלמות נסתרות קטנות. מצלמות אלה ניתנות להתקנה בדיסקרטיות מלאה, ומספקות לחוקר, וכמובן למי שהזמין ממנו שירות מקצועי, מידע יקר ערך. מצלמות אלה חייבות להיות עמידות כדי שיוכלו לשדר את התמונות המבוקשות לאורך זמן מבלי שאפשר יהיה לחבל בהן, ועוד דגש הוא רכיבים מובחרים מפני שהמצלמות חייבות להיות קטנות במיוחד (לצורך הסתרתן, כמובן).

ציוד לגילוי ציוד מעקב

חוקרים נעזרים באופן טבעי לא "רק" בציוד מעקב על סוגיו השונים, אלא גם במכשור שמטרתו זיהוי ואיתור ציוד מעקב. המכשירים האלה נועדו לעזור לחוקר לספק שירותי הגנה ללקוחותיו כשהמטרה היא מקסימום פרטיות ושמירה על סודות (למשל סודות מסחריים בעסק).

גם ציוד כזה חייב להיות מדויק לחלוטין. בהתאם גם הייצור שלו מתבצע באמצעות מכונות מתקדמות שבתוכן מוטמעים מכשירי מדידה על בסיס טכנולוגיות חדשניות. זהו תחום שהולך ומשתכלל עוד ועוד, בקצב מהיר, ולכן סביר להניח שבעתיד הקרוב נוכל ליהנות ממוצרים עוד יותר איכותיים ומועילים.